مدارک لازم جهت تمدید یا تعویض گذرنامه از کانادا

صفحه اصلی انجمن ها ویزا و پاسپورت و کارت اقامت در کانادا مدارک لازم جهت تمدید یا تعویض گذرنامه از کانادا

این موضوع شامل 16 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  بهادر در 1 هفته، 4 روز پیش بروز شده است.

• نویسنده

بهادر
    سرپرست کل

مدارک لازم جهت تمدید یا تعویض گذرنامه از کانادا

مدارک لازم برای مدارک لازم جهت تمدید یا تعویض گذرنامه از کانادا
    با توجه به بسته بودن سفارت ایران در کانادا , کلا برای امور مربوط به گذرنامه , کارت ملی , دانشجویی و روادید برای ایران باید به سایت دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران واشنگتن مراجعه کنید …

الف مدارک لازم جهت تجدید یا تعویض
    1- اصل گذرنامه
    2- تکمیل فرم شماره 1
    3- اصل شناسنامه – در صورتی که قبلاً از نمایندگی واشنگتن گذرنامه دریافت کرده اید کپی شناسنامه ارسال گردد.
    4- تعداد 2 قطعه عکس جدید رنگی از روبرو ، 2 x 2 اینچ Passport Picture واضح و با زمینه روشن ، عکسها باید بدون عینک و
    کلاه ، عکس های بانوان و دوشیزگان 9 سال به بالا باحجاب کامل بوده بطوریکه فقط گردی صورت نمایان باشد و پشت کلیه عکس ها نام و نام خانوادگی درج گردد. عکس های کامپیوتری قابل قبول نمیباشند. لطفا” جهت جلوگیری از انعکاس جوهر روی عکس ها ، بین عکس ها ورقه هائی قرار دهید. عکس ها باید ظرف 6 ماه گذشته گرفته شده باشند.
    5- کپی ورقه I-94 یا کپی از دو طرف کارت اقامت یا مدرکی دال بر وضعیت اقامت فعلی درکانادا و یا کشور محل اقامت و برای مشمولین ماده 989 قانون مدنی دارا بودن تابعیت خارجی فرم شماره 989 و در صورت پناهنده بودن فرم شماره 323 تکمیل و ارسال شود . در صورتیکه قبلاً این فرمها را تکمیل و ارسال نموده اید نیازی به ارسال مجدد نمیباشد فقط کپی صفحه مشخصات گذرنامه خارجی ارسال گردد.
    6- طبق قوانین جدید صدور گذرنامه مجزا برای هر فرد در هر رده سنی الزامی است.
    7- هزینه تجدید به فهرست هزینه خدمات کنسولی فرم شماره 666 ردیف شماره 1 رجوع شود
    8- کپی کارت شناسائی ملی .درصورتیکه تاکنون اقدام به اخذ آن ننموده اید بایستی همزمان درخواست نمائید .به فرم شماره 462 رجوع شود.
    9- در صورت عدم ارائه آدرس الکترونیکی (E-mail) ، شرکت پستی فدرال اکسپرس قادر به اطلاع رسانی در رابطه با زمان تحویل مراسلات پستی شما که توسط دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران واشنگتن ارسال شده است نخواهد بود.

در ضمن لیست هزینه ها یادتون نره …لیست هزینه ها

برای اقدام کلیه مدارک خواسته شده رو به آدرس:
    Embassy of Pakistan
    Interests Section of Iran
    1250 23rd ST.N.W #200
    Washington, D.C. 20037
    پست میکنید و وضیعت رو میتونید از طریق سایت پیگیری کنید ….

• این موضوع 10 ماه، 2 هفته پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
    • این موضوع 2 ماه پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
    • این موضوع 1 ماه پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
    • این موضوع 2 هفته، 2 روز پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
  • #281 پاسخ

رزا

با عرض سلام . پاسپورت دختر ١٢ ساله ام منقضي شده و ميخواهم وقتي از كانادا به ايران رفتم تمديد كنم . در پاسپورت فعلي أقامت دخترم أقامت در كانادا مَي باشد . آيا براي تمديد پاسپورت دخترم در ايران نامه محضري از پدرش بايد داشته باشه و اين نامه بايد از كجا تهيه شود ؟ ممنونم

• #283 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام رزا
      نظر من این هستش که قبل از رفتن پاسپورتش رو تمدید کنید که گرفتار مشکلات اداری احتمالی داخل ایران نشید …
      چون با پاسپورت منقضی شده اجازه ورود میدن ولی اجازه خروج نمیدن و درسته که دختر شما موقع خروج با پاسپورت کانادایی خارج میشه ولی هر دو رو چک میکنند ….

• #302 پاسخ

هستی شریفی ‌ Hasti Sharifi

سلام، بنده نیاز دارم که پاسپورت ایرانی خود و دخترم بنام سارینا را که تقریبا هشت ساله است، تمدید کنم. قبلا پاسپورت خودرا در نزد شما تمدید کرده بودم که انشاالله فایل آن هنوز هم در کنسولگری شما وجود داشته باشد. لطفا فرمهای مورد نیاز را برای بنده از طریق ایمیل ارسال فرمایید.

• #308 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام هستی
      این سایت صرفا تجربیات شخصی ایرانیان ساکن کانادا هستش….
      برای تمدید به سایت http://daftar.org/ مراجعه کنید. روش اقدام و فرم های مربوطه رو در مطلب بالا توضیح مختصری دادم.

• #316 پاسخ

مرجان

سلام و خسته نباشين
    ميخواستم سوال كنم براي تمديد گذرنامه اگر اصل شناسنامه رو نداشته باشم اما ترجمه ان به همراه مهرهاي مربوطه را داشته باشم امكان پذير هست؟
    و اينكه نيازي به طلاقنامه داريد يا خير؟

• #319 پاسخ

رزا

سلام. من نياز دارم اقامتم رو براي تحصيل در كانادا تا اخر آگوست تمديد كنم. متاسفانه گذرنامه من تا اخر فوريه ٢٠١٩ باطل مي شه و اعتبار تمديد أقامت رو تا همين زمان خواهند زِد. مي خواستم بپرسم پروسس تمديد گذرنامه چقدر طول خواهد كشيد از زماني كه مدارك رو پست كنم؟ ممنون

• #320 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام رزا
      از سایت رسمی http://daftar.org :

سؤال: تجديد گذرنامه در چه مدتي انجام ميشود؟

جواب: چنانچه مدارك كامل باشد و از طريق پست فدرال اكسپرس ارسال نمائيد بین 4 تا 7 هفته طول ميكشد. (در مواقعي كه حجم كار كمتر باشد اين مدت كمتر خواهد بود.).
      در صورتيكه شخصاً به نمايندگي مراجعه نمائيد و مدارك شما كامل باشد در حد امكان امور كنسولي همان روز انجام خواهد گرفت.

• #374 پاسخ

رامتین

سلام
    من رامتین هستم و الان ۱۷ سالمه و میخوام امسال از طریق پدرم به کانادا مهاجرت کنیم.ایشون سیتیزن شیپ کانادا هستن ولی کارت سیتیزنیشونو گم کردن و پاسپورت کاناداییشون هم تاریخ انقضاش گذشته و باطل شده.میخواستم ببینم که الان چطوری و از کجا میتونیم پاسپورت پدرم رو تمدید کنیم و به کانادا مهاجرت کنیم.

• #375 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام رامتین
      از مطالبتون پیداست که پدرتون سالهاست کانادا زندگی نکردن؟درسته؟
      – کارت سیتیزن شیپ ( فکر کنم PR منظورتون هستش ) با داشتن پاسپورت کانادایی دیگه نیازی بهش نیست …
      – برای تمدید پاسپورت کانادایی از ایران به Apply or Renew While Abroad مراجعه کنید .
      – امیدوارم مشکل سربازی نداشته باشید ….

• #376 پاسخ

سارا

سلام چه مدت طول ميكشه از زمان إرسال تا گرفتن پاسپورت جديد؟ از آنتاريو. أصل شناسنامع آخه ممكنه گم بشه!

• #377 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام سارا

زمان دقیقی نمیشه گفت ….

از سایت رسمی http://daftar.org :

سؤال: تجديد گذرنامه در چه مدتي انجام ميشود؟

جواب: چنانچه مدارك كامل باشد و از طريق پست فدرال اكسپرس ارسال نمائيد بین 4 تا 7 هفته طول ميكشد. (در مواقعي كه حجم كار كمتر باشد اين مدت كمتر خواهد بود.).
      در صورتيكه شخصاً به نمايندگي مراجعه نمائيد و مدارك شما كامل باشد در حد امكان امور كنسولي همان روز انجام خواهد گرفت.

• #1075 پاسخ

آذر

آيا اگر بخوام از ايران اقدام به تمديد گذرنامه ام كنم و مقيم كانادا باشم به اجازه خروج همسر احتياج دارم؟

• این پاسخ 2 هفته، 2 روز پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
    • #1076 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام

در صورتی که مقیم خارج از کشور هستید نیاز به اجازه محضری همسر ندارید….

لطفا تعویض و صدور گذرنامه پلیس+10 رو قسمت مربوط به مدارک لازم جهت بانوان رو ببینید :

4- مواردمربوط به بانوان:

1-4) اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر- فرزندان زیر 18 سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
      توجه:بانوان مقیم خارج احتیاج به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.

• این پاسخ 2 هفته، 2 روز پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
      • این پاسخ 1 هفته، 4 روز پیش توسط  بهادر اصلاح شده است.
  • #1080 پاسخ

Negar

سلام، من ماه پیش از طریق ویزای تحصیلی به کانادا اومدم. تاریخ انقضاء پاسپورتم اوکتوبر ۲۰۱۹ هست ولی چون ویزام جولی منقضع میشه و باید تمدیدش کنم، مجبورم قبل از ۶ ماه به تاریخ انقضاء پاسپورت برای تمدید اقدام کنم. آیا امکانش هست الان (۱۱ ماه قبل از انقضا پاسپورت) این کارو انجام بدم؟ و سؤال بعد هم این هست که میشه کپی شناسنامه رو فرستاد؟ چون اصل شناسنامم ایران هست.

• #1081 پاسخ

بهادر
      سرپرست کل

سلام

برای تعویض گذرنامه‌هائی که بالای یک سال اعتبار دارند ارائه نامه از ادارات گذرنامه الزامی است پس با 11 ماه اعتبار میتونید برای تمدید اقدام کنید و باید حتما اصل شناسنامه رو بفرستید

پاسخ به : مدارک لازم جهت تمدید یا تعویض گذرنامه از کانادا
اطلاعات شما:

لغو